na francuskich boiskach było niezwykle emocjonująco i mogliśmy oglądać bardzo dużo bramek podczas weekendu! Niezwykły pojedynek w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie zaliczyli gwiazdy Paris Saint Germain!

na francuskich boiskach było niezwykle emocjonująco i mogliśmy oglądać bardzo dużo bramek podczas weekendu! Niezwykły pojedynek w niedzielę na wieczór we francuskiej ekstraklasie zaliczyli gwiazdy Paris Saint Germain!

Francuska ekstraklasa przez wiele lat uważana była przez dziennikarzy sportowych za rozgrywki z nieco innej półki. W wielu przypadkach nie było tam silnych drużyn, które mogłyby do ostatnich faz toczyć boje w europejskich pucharach. Jednak Na początku poprzedniej dekady do klubu ze stolicy wszedł nowy prezes, który zainaugurował całkowicie nową epokę dla tego zespołu oraz całych francuskich rozgrywek. Francuska Ligue 1 od tego momentu stała się dużo bardziej ceniona i piłkarskie gwiazdy o wiele chętniej godzili się na transakcje do klubów z Francji. Właśnie w tym newsie chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co dzisiaj odbywa się w lidze francuskiej. Na pewno na ten moment najsilniejszym klubem w Ligue 1 jest PSG, które znów w pewny sposób kroczy ku wygraniu mistrzostwa. Może wydawać się, że w obecnej sytuacji nie ma w Ligue 1 klubu, który zdołałby przerwać dominację zawodników Paris Saint Germain.

Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Mauricio Pochettino w niedzielę zwyciężyła Stade de Reims wynikiem cztery do zera. Gracze Paris Saint Germain takim sposobem mieli w stanie zapisać do swojego dorobku następne niesamowicie ważne w odniesieniu do konkurowania o mistrza kraju trzy oczka. Należy mieć na uwadze, iż swojego pierwszego gola dla PSG w trakcie tego starcia strzelił Sergio Ramos, który w zeszłym roku został kupiony z madryckiego Realu. Najbardziej intrygujące starcie miało miejsce między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i nie ma co do tego wątpliwości. Klub gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o grę w Champions League, jednakże podczas tego meczu byli zmuszeni pogodzić się z klęską. Zawodnicy Bordeaux triumfowali wynikiem cztery do trzech, co z pewnością mogło podobać się kibicom piłki nożnej, którzy zasiadali na stadionie tego dnia. Cały pojedynek na rezerwie przesiedział natomiast Majecki, którego Monaco było gorsze od Montpellier i poniosło klęskę rezultatem dwa do trzech. Należy przyznać, że była to naprawdę emocjonująca kolejka francuskiej Ligue 1.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy