Walczenie z zanieczyszczeniem

Walczenie z zanieczyszczeniem

Dzień Czystego Powietrza było można świętować parę dni temu.Z tego względu należy nabrać odrobinę refleksji odnoszących się do sporego problemu, który daje o sobie znać w obrębie całej Polski. Mowa tu oczywiście o smogu, który potrafi okazać się dla wielu ludzi naprawdę niezwykle groźny. Niekorzystne toksyny, które wdychamy niestety codziennie, bez żadnych wątpliwości mają do czynienia z rozpowszechnianiem się obecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już prawie rok. Stanowczo warto regularnie nauczać czym jest degradacja powietrza bądź też jakimi metodami można z takim problemem walczyć.


Raptem w kilku telewizyjnych programach, z okazji Dnia Czystego Powietrza został poruszony ten właśnie temat. Przede wszystkim trzeba mieć pojęcie, że obecnie w Polsce zaczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wrócił również problem smogu. Jedną z dobrych metod na zapobieganie zatruciu powietrza jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego powiadomił nas dodatkowo, że większość smogu w naszym kraju wyrabiamy sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie zlikwidujemy kotłów zanieczyszczających nam środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK również podpiął się do walki z ze zdegradowanym środowiskiem. Piotr Woźny, prezes spółki oznajmił, iż wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za około 10 lat okaże się zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę także fakt, iż kłopot ze smogiem a także z COVID można ze sobą bezspornie połączyć. Epidemia koronawirusa zaczęła panować w terenach o niezwykle wysokiej degradacji środowiska, a więc w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.


Jeśli chodzi o smog bez żadnych wątpliwości trzeba także wiedzieć, co zasadniczo jest kluczową przyczyną. Otóż jest to tak zwana niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu mnóstwa niekorzystnych substancji takich jak PM2,5, SO2, PM10 czyli dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wymienionych aspektów jest niebywale istotna, w głównej mierze z powodu naszego zdrowia a także zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy