Porażka narodowej kadry Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ reprezentacji Czech!

Porażka narodowej kadry Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ reprezentacji Czech!

W inauguracyjnym meczu eliminacji do Euro 2024 narodowa kadra Czech pokonuje narodową reprezentację Polski!

Poprzednie mistrzostwa świata w wykonaniu kadry narodowej Polski nie były zbyt udane. Polscy piłkarze oczywiście zdołali wywalczyć awans do fazy play-off, ale nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice futbolu z naszego kraju zgodnie sądzili, że zmiana na stanowisku selekcjonera jest konieczna. I między innymi z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu umowy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym selekcjonerem drużyny Polski został Fernando Santos, którego pierwszym istotnym rywalem była kadra narodowa Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacjach do Euro 2024 i niesamowicie istotne było to, by zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego humory w drużynie Polski były dobre, jednakże weryfikacja przyszła błyskawicznie. Narodowa reprezentacja Czech bowiem zdołała strzelić dwa gole już po 3 minutach meczu. Zarówno dla graczy, jak i sympatyków zasiadających na stadionie w Pradze było to ogromne zaskoczenie. Zawodnicy czeskiej drużyny narodowej od samego początku wyglądali dużo lepiej od polskich graczy i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej połowie to się odmieni. W drugiej połowie tego spotkania kadra Polska wyglądała trochę lepiej, jednak to gracze z Czech zdobyli gola numer 3. Kuchta Jan był zdobywcą trzeciego gola w 64. minucie meczu. Nasi zawodnicy starali się nadrobić straty, jednakże udało im się zdobyć wyłącznie jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu kadry polskiej był tragiczny i trzeba to zaznaczyć. Selekcjoner z Portugalii Fernando Santos bez wątpienia nie w ten sposób debiut w polskim zespole. Piłkarska reprezentacja Polski w drugim spotkaniu eliminacyjnych zmagań mierzyć się będzie z reprezentacją Albanii. W tym spotkaniu narodowa drużyna Polski musi zdobyć trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy