Polska narodowa kadra zna rywala w batalii o kwalifikację do światowych mistrzostw! O finał baraży polscy zawodnicy będą się mierzyć z zespołem Rosji!

Polska narodowa kadra zna rywala w batalii o kwalifikację do światowych mistrzostw! O finał baraży polscy zawodnicy będą się mierzyć z zespołem Rosji!

Nie można zaprzeczyć, że ostatnia prosta eliminacyjnych zmagań do mundialu ze strony drużyny polskiej była przeciętna. Wprawdzie gracze polscy dali radę zapewnić sobie grę w barażach, jednakże ze zbyt dużą zuchwałością podeszli do pojedynku z drużyną Węgier. Nie zdołaliśmy uniknąć porażki i właśnie dlatego nie byliśmy uprzywilejowani przy losowaniu barażowych pojedynków. Trafiliśmy na całkiem prostą barażową ścieżkę więc mamy jednak szczęście. Reprezentacja narodowa Rosji, która na poprzednich światowych mistrzostwach zdołała awansować aż do najlepszej ósemki okazała się W pierwszej kolejności przeciwnikiem reprezentantów Polski. Dla podopiecznych trenera Stanisława Czerczesowa to był bez najmniejszych wątpliwości genialny rezultat, jednak po tych mistrzostwach ich forma nie wyglądała tak dobrze. I między innymi dlatego możemy myśleć o tym, że zdołamy wywalczyć promocję do finałowego starcia barażowego turnieju o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Przed losowaniem barażowych przeciwników na szkoleniowca zespołu narodowego Polski Paulo Sousę runęła ogromna krytyka za skład, który zdecydował się wypuścić w meczu z węgierską kadrą. Szerokie grono ekspertów rozmawiało nawet nad tym, by zasięgnąć po kompletnie nowego trenera przed priorytetowymi pojedynkami. W rozrachunku końcowym swoją pracę Portugalczyk zatrzymał i należy mieć na uwadze to, że miał w losowaniu naprawdę sporo szczęścia. W ten sposób byliśmy w stanie uniknąć naprawdę nieprzyjemnej walki z reprezentacją Włoch, czyli obecnie panującymi czempionami Europy. Jeśli będziemy w stanie zwyciężyć rosyjski zespół to w rozstrzygającym spotkaniu będziemy toczyć bój na Stadionie Narodowym z triumfatorem spotkania pomiędzy zespołem Czech, a Szwecją. Spotkanie z zawodnikami ze Szwecji na pewno byłoby perfekcyjną szansą na rewanż za porażkę rezultatem dwa do trzech w trakcie Euro 2020. Starcie z narodową drużyną Rosji nie będzie dla naszych zawodników proste i warto mieć tego świadomość. Jeśli marzymy o promocji do mistrzostw świata to kadra Polska musi się wspiąć na wyżyny własnych zdolności futbolowych.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy