Polska narodowa kadra zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów - triumf z narodowym zespołem Walii rezultatem 1 do 0!

Polska narodowa kadra zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów - triumf z narodowym zespołem Walii rezultatem 1 do 0!

w obecnym roku zmagania Ligi Narodów musiały zostać zagrane w błyskawicznym tempie, z uwagi na zbliżające się światowe mistrzostwa w Katarze i trudno temu zaprzeczyć. Kadra narodowa Polski pod wodzą Czesława Michniewicza zwyciężyła narodową reprezentację Szwecji w finałowym meczu baraży i również zagra na mundialu. Nasi piłkarze jednak zanim to nastąpi mieli do wykonania jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Głównym celem na tegoroczną edycję Ligi Narodowej po raz kolejny było utrzymanie się w dywizji A. Najczęściej tutaj się rozchodzi o szansę grania spotkań z najsilniejszym oponentami, oraz renomę. Drużyna Polski będzie mogła nabierać doświadczenia w spotkaniach z najlepszymi ekipami światowej piłki nożnej i co najważniejsze ocenić, w jakim jest aktualnie miejscu. Tegoroczne to zadanie nie było zbyt łatwe, gdyż nasza drużyna była zmuszona rywalizować z takimi ekipami jak narodowa reprezentacja Belgii, narodowa kadra Walii a także Holandia. Każda z tych ekip to naprawdę duże wyzwanie, i choćby z tego powodu rywalizacja o punkty była niesamowicie skomplikowana.

Fani futbolu z Polski byli mocno zawiedzeni w sytuacji, kiedy polska narodowa drużyna poniosła klęskę z belgijską drużyną narodową rezultatem 1:6. Bez najmniejszych wątpliwości to był kubeł zimnej wody dla kadrowiczów, jak i dla szkoleniowców. Awans na światowe mistrzostwa bez cienia wątpliwości był wielkim osiągnięciem, jednak drużyna mająca do dyspozycji w taką liczbę utalentowanych graczy nie może pozwolić sobie na porażkę takim rezultatem. W kolejnych meczach polskiej reprezentacji szło już jednak znacznie lepiej, czego doskonałym przykładem jest wynik remisowy z narodową reprezentacją Holandii, oraz zwycięstwo z kadrą narodową Walii na Stadionie Narodowym. Przyszła pora ostatniej kolejki w trakcie grupowych rozgrywek, gdzie oponentem polskiego zespołu narodowego była reprezentacja Walii. Piłkarze Walii, aby myśleć o utrzymaniu się w dywizji A National League musieli zwyciężyć w tym spotkaniu. Naszym starczał do utrzymania wyłącznie remis. Był to równy i ciężki mecz, lecz z lekkim wskazaniem na narodową reprezentację Polski. Nasi piłkarze byli lepsi w trakcie całego pojedynku i potwierdzili w drugiej części, gdy po widowiskowym zagraniu kapitana reprezentacji, do siatki trafił Świderski. Drużyna Polski w rozrachunku końcowym triumfowała wynikiem jeden do zera i takim sposobem utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów. W tym momencie sympatycy piłkarscy z Polski mogą spokojnie wyczekiwać na pierwsze pojedynki grupowe polskiej narodowej kadry na światowych mistrzostwach w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy