Piłkarze niemieckiej drużyny byli kompletnie bezsilni i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Fenomenalne osiągnięcie mistrzów ligi holenderskiej w Lidze Mistrzów!

Piłkarze niemieckiej drużyny byli kompletnie bezsilni i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Fenomenalne osiągnięcie mistrzów ligi holenderskiej w Lidze Mistrzów!

Fantastyczne widowisko mieli szansę oglądać futbolowi fani zasiadający na stadionie w Amsterdamie. We wtorek wieczorem Ajax Amsterdam podejmował na swoim obiekcie dortmundzką Borussię, a więc niezwykle silną ekipę z niemieckiej ligi. Na wstępie rozsądnie pamiętać o tym, że mistrz rozgrywek holenderskich bardzo dobrze zaczął rywalizację w obecnie trwającej edycji Champions League. Mistrzowie holenderskiej ligi przed pojedynkiem we wtorek mieli w swoim dorobku dwa zwycięstwa i w spotkaniu z Borussią ich zamierzeniem ponownie były trzy punkty. Gracze niemieckiej Borussii też mieli chrapkę na wygraną w tym pojedynku i w tym przypadku miało nie być tak łatwo. W tym spotkaniu bardzo trudno było wskazać faworyta do wygranej i trzeba to podkreślić. Oba zespoły posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w ciągu 90. min.. Bez wątpienia tak mizernego spotkania ze strony dortmundzkiej Borussii i równolegle tak niezwykłego spotkania graczy mistrza holenderskich rozgrywek mało kto się spodziewał.

Rzeczywistość była jednak niesamowicie bezlitosna dla fanów klubu z Niemiec. Zawodnicy Ajaxu Amsterdam od początku pojedynku wyglądali znacznie korzystniej od swoich rywali. Znajdujący się w świetnej formie w aktualnym sezonie Erling Haaland był w trakcie trwania tego starcia kompletnie wyłączony i nie był w stanie odszukać drogi do bramki oponenta. Ajax z Amsterdamu z kolei okazał się niezwykle efektywny, czego idealnym dowodem jest finalny rezultat meczu. Rezultatem 4 do 0 triumfowali Piłkarze ekipy Ajaxu i takim sposobem mogli się umocnić na miejscu lidera w grupowych rozgrywkach. Ta wygrana z całą pewnością może ich przybliżyć do awansu do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się rozgrywać po przerwie zimowej. Piłkarze niemieckiej Borussii mają teraz 2 tygodnie na przygotowanie strategii do spotkania rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich stadionie. To będzie bez wątpienia okazja do tego, by chociaż delikatnie zrehabilitować za katastrofalny wynik na wyjeździe. Formą pokazywaną przez piłkarzy szkoleniowca Erika Ten Haga są urzeczeni fani futbolu z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to Ajax Amsterdam wywalczył awans aż do półfinału Pucharu Europy zwyciężając po drodze wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy