Ogromne emocje podczas meczu reprezentacji narodowej Chorwacji z zespołem narodowym Brazylii - zadecydował konkurs jedenastek!

Ogromne emocje podczas meczu reprezentacji narodowej Chorwacji z zespołem narodowym Brazylii - zadecydował konkurs jedenastek!

Światowe mistrzostwa, które są rozgrywane w Katarze wielkimi krokami zbliżają się do końca. W ostatni weekend rozgrywane były spotkania ćwierćfinałowe, których zwycięzcy zagrają w półfinale mistrzostw świata. Z tym, iż ich reprezentacja narodowa musiała się pożegnać z szansami na zdobycie mistrzostwa musiało pogodzić się bardzo dużo futbolowych sympatyków. Jednak pozostaje oglądać mistrzostwa do końca i ekscytować się fantastycznymi trafieniami oraz oczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia. Na pewno jednym z faworytów do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu od pierwszego spotkania światowych mistrzostw była reprezentacja Brazylii. Wydawało się, iż wszystko idzie jak należy po zwycięstwie z narodową drużyną Korei Południowej, jednakże wtedy przyszedł czas pojedynku z drużyną narodową Chorwacji. Gracze drużyny Chorwacji postawili dla kadry narodowej Brazylii naprawdę trudne warunki podczas tego pojedynku.

Od samego początku tego starcia narodowa reprezentacja Brazylii miała trudność z kończeniem akcji celnym strzałem na bramkę. Chorwaccy gracze fenomenalnie spisywali się w grze defensywnej, jednak raz na jakiś czas byli w stanie postraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter meczu nie mógł postąpić inaczej i po regulaminowym czasie gry musiał zaprosić zawodników obu reprezentacji na dogrywkę trwającą 30. minut. Wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na stadionie mogli być zadowoleni z przebiegu dogrywki. Kadra narodowa Brazylii wyszła na prowadzenie za sprawą gola Neymara w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wydawało się wówczas, że jest już pozamiatane i fani Canarinhos mogą rezerwować miejsca na starcie półfinałowe. Jednak w trakcie drugiej połowy dogrywki na 4 minuty przed końcowym gwizdkiem do siatki trafili zawodnicy kadry Chorwacji, doprowadzając w taki sposób do serii jedenastek. Kadra narodowa Chorwacji w egzekwowaniu jedenastek ma spore doświadczenie i w tym przypadku było to dostrzegalne. Podczas wykonywania karnych zawodnikom narodowego zespołu Brazylii zabrakło precyzji, dzięki czemu golkiper zespołu Chorwacji bez trudu kilka obronił. Z kolei reprezentacja Chorwacji nie pomyliła się ani razu i tym sposobem zapewniła sobie awans do półfinału mundialu w Katarze. Rywalem narodowego zespołu Chorwacji będzie bardzo mocna reprezentacja narodowa Argentyny, która w meczu ćwierćfinałowym pokonała także po rzutach karnych reprezentację narodową Holandii.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy