Niesamowicie ciężki mecz zespołu narodowego Polski w kwalifikacyjnych zmaganiach do katarskiego mundialu! Nasi gracze zbliżyli się do rywalizowania w barażowych potyczkach po tym jak pokonali zespół Albanii!

Niesamowicie ciężki mecz zespołu narodowego Polski w kwalifikacyjnych zmaganiach do katarskiego mundialu! Nasi gracze zbliżyli się do rywalizowania w barażowych potyczkach po tym jak pokonali zespół Albanii!

Bez żadnych wątpliwości zakwalifikowanie się na mundial jest dla kibiców piłki nożnej z całej Europy niesamowicie ważne. Ze względu na pandemiczną sytuacją z poprzedniego roku w tym momencie rozgrywane zmagania eliminacyjne zostały w tym przypadku wyjątkowo rozegrane później. Polska kadra narodowa rozpoczęła walkę w eliminacjach do mundialu w Katarze z nowo zatrudnionym selekcjonerem Sousą Paulo, którego zadaniem jest ustawić kadrę do batalii o zakwalifikowanie się na rozgrywane w kolejnym roku światowe mistrzostwa w Katarze. Dla kadry polskiej początek walki w kwalifikacjach nie był specjalnie udany, ale najbardziej kluczowe jest to, że byliśmy w stanie wywalczyć kilka kluczowych punktów. We wtorek wieczorem rywalem polskiej piłkarskiej reprezentacji była reprezentacja narodowa Albanii, która przed tym pojedynkiem była o jedną pozycję wyżej w tabeli grupy kwalifikacyjnej. Oznaczało to więc, iż jeśli zawodnicy polscy dalej chcieli rozmyślać o kwalifikacji na światowe mistrzostwa to powinni zdobyć trzy punkty.

Trzeba wziąć pod uwagę to, że start tego spotkania był bardzo zacięte i niezwykle ciężko było wyznaczyć faworyta do wygranej. Rezultatem zero do zera zakończyła się premierowa odsłona spotkania, co z całą pewnością było dużo bardziej korzystną sytuacją dla kadry narodowej Albanii. Gra zawodników naszego zespołu w kolejnej połowie wyglądała znacznie korzystniej i byliśmy zdecydowanie bliżej ustrzelenia trafienia. Jednakże to narodowa drużyna Polski była w stanie ustrzelić gola i wyjść na prowadzenie w trakcie tego meczu. Świderski Karol, który na placu gry zameldował się w drugiej połowie spotkania wykończył fenomenalne podanie Klicha. Kolejny raz selekcjoner Sousa zaprezentował, iż umie przeprowadzać zmiany podczas meczu. Przez wzgląd na bandyckie reakcje albańskich sympatyków starcie musiało zostać na chwilę przerwane. Jednak po restarcie starcia nic się nie zmieniło i to polscy zawodnicy mogli radować się z powodu kompletu punktów. odnosząca się do walki o promocję do katarskiego mundialu rezultat jeden do zera w Albanii to radosna informacja. W tej chwili polska kadra narodowa plasuje się na lokacie drugiej i kwestia awansu do barażowych zmagań jest uzależniona tylko od naszych piłkarzy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy