Mistrzostwa świata w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Mistrzostwa świata w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a większa część facetów z ekscytacją odlicza kolejne doby. W sieci globalnej rodzi się fala komentarzy apropo tego, jaka formacja zawodników zwycięży , a która ma na to słabe prawdopodobieństwo. Nie braknie także przytyków w kwestii przeróżnych reprezentantów piłki nożnej. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej niesamowite przeżycia?

Wyjątkowość mistrzostw świata w piłce nożnej

Mimo niemałej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do obecnej chwili zostały zrealizowane, obecne mistrzostwa będą ponadprzeciętnie wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, potyczki sportowe będą miały miejsce na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, bo sportowe widowisko wydarzy się w okresie jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, podczas gdy startować będą zaledwie 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Chłodne komentarze społeczeństwa

Najbliższe piłkarskie zawody są w większym stopniu dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Powstają komentarze, iż wybór państwa, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku da się zauważyć ogromne poruszenie. Dookoła turnieju cały czas kręciło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w trakcie budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, umarła ogromna liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego turnieju dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Który zespół podniesie w górę puchar?

Mimo ogromnej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując różne zespoły do wygrania całego turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy