Legia Warszawa przejęła pierwszą lokatę w tabeli swojej grupy po tym jak ograła moskiewski Spartak! Niebywałe rozstrzygnięcie w I. kolejce turnieju Europa League!

Legia Warszawa przejęła pierwszą lokatę w tabeli swojej grupy po tym jak ograła moskiewski Spartak! Niebywałe rozstrzygnięcie w I. kolejce turnieju Europa League!

Warto uświadomić sobie, iż zespoły z Polski nieczęsto gwarantują telewidzom optymistyczne emocje w europejskich zmaganiach. Co sezon zespoły z Ekstraklasy w mgnieniu oka ponoszą porażki w kwalifikacjach i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich i zostaliśmy przyzwyczajeni do tego. Fani piłki nożnej z Polski w tym sezonie mogli być jednak dużo mocniej zachwyceni z formy piłkarskich drużyn. Ostatecznie do grupowych zmagań zmagań europejskich dotarła wyłącznie Warszawska Legia, jednak reszta ekip w trakcie kwalifikacyjnych rozgrywek sobie radziła naprawdę nieźle. Jednak dziś chcielibyśmy skoncentrować się na poczynaniach Legii, która podczas wieczoru w środę zaczęła batalię w fazie grupowej Europa League. Przeciwnikiem w meczu numer jeden grupowej batalii był Spartak z Moskwy, a więc niesamowicie mocny klub pochodzący z Rosji.

Bardzo dużo dziennikarzy sportowych przed tym starciem jednogłośnie twierdziło, że Legii z Warszawy bardzo trudno będzie zdobyć jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed rozpoczęciem starcia Spartak Moskwa zdawał się oponentem o wiele silniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się bardzo starać, by wywalczyć przynajmniej punkt podczas tego spotkania. Jednak sytuacja podczas spotkania wyglądała zdecydowanie inaczej, co bez żadnych wątpliwości jest bardzo dobrą wiadomością dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Piłkarze prowadzeni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut postawili gospodarzom i w paru przypadkach byli blisko strzelenia bramki. Gracze Spartaka z Moskwy bez wątpienia byli naprawdę zaskoczeni tym, w jakim stylu ten mecz rozgrywają piłkarze Legii z Warszawy. Niesamowicie przemyślana była strategia mistrza rozgrywek polskich i można było w niej dostrzec pomysł na to starcie. W chwili, kiedy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta spotkania wydawać się mogło, że mecz skończy się remisem. W doliczonym przez arbitra czasie jednak piłkarze mistrza naszego kraju zorganizowali fenomenalną kontrę, która zakończyła się golem dla drużyny gości zdobytym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec pojedynku gracze Spartaka Moskwa starali się jeszcze zdobyć wyrównujące trafienie, jednak zabrakło im czasu i to właśnie piłkarze warszawskiej Legii mogli świętować wygraną.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy