Fantastyczny mecz w ramach Serie A mieli możliwość obejrzeć włoscy sympatycy futbolu! Milan nadrobił parę oczek do zajmującego pierwsze miejsce Interu Mediolan po tym jak pokonał AS Romę!

Fantastyczny mecz w ramach Serie A mieli możliwość obejrzeć włoscy sympatycy futbolu! Milan nadrobił parę oczek do zajmującego pierwsze miejsce Interu Mediolan po tym jak pokonał AS Romę!

Nie da się ukryć, iż w aktualnym sezonie Serie A wygląda zdecydowanie bardziej pasjonująco niż w poprzednich latach. Każdy klub posiada kadrę pełną niesamowicie zdolnymi zawodnikami, co może przekładać się na niezwykle emocjonujące mecze. Można też pomyśleć, że włoskie zespoły stały się znacznie śmielsze po tym, gdy po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus FC zdobył tytuł mistrza kraju. Sukces Interu w rozgrywkach włoskich pokazał, że każdy klub ma szansę rywalizować o tytuł mistrzowski. W tej sytuacji wytypować głównego faworyta do mistrzostwa kraju, ponieważ pierwsza czwórka aktualnych zmagań jest bardzo równa. W chwili obecnej to właśnie Inter Mediolan zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy włoskiej, ale do zakończenia sezonu zostało jeszcze dużo pojedynków. AC Milan, który musiał mierzyć się z AS Romą trenowaną przez trenera Jose Mourinho to kolejna drużyna z Mediolanu, która rywalizuje o tytuł mistrza Serie A.

To spotkanie gracze Milanu rozpoczęli świetnie i rozsądnie mieć to na uwadze. Wydawać się mogło, że mają przebieg tego starcia pod całkowitą kontrolą, ponieważ po pierwszych piętnastu minutach prowadzili rezultatem dwa do zera. Piłkarze trenowani przez selekcjonera Jose Mourinho usiłowali odrobić straty, ale popełnione błędy w pierwszym kwadransie meczu były zbyt istotne. Na koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut pojedynku ekipa z Rzymu była w stanie ustrzelić bramkę kontaktową, co bez najmniejszych wątpliwości wlało otuchę w serca fanów tej drużyny. Do bramki w 40 minucie trafił Abraham Tammy, który sfinalizował świetne dogranie ze strony Lorenzo Pellegriniego. Zawodnicy AC Milan nie chcieli jednak oczekiwać do ostatniego gwizdka arbitra i dalej przeprowadzali ataki na pole karne drużyny ze stolicy. Bramkę numer trzy strzelił Leao Rafael na osiem minut przed końcem i w rozrachunku końcowym AC Milan odniósł zwycięstwo wynikiem trzy do jednego. Pod koniec spotkania Milan wypracował okazję na wzbogacenie prowadzenia, jednak z rzutu karnego nie zdołał trafić Ibrahimović Zlatan, gdyż jego strzał obronił Rui Patricio.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy